Vychytávka pro SEO – Rank Math SEO

SEO (Optimalizace webu pro vyhledávače) je královská disciplína online marketingu, které se věnují SEO specialisté. Porozumět mu, umět ho správně implementovat a dostat web na Googlu na přední pozice není vůbec snadné.

Přesto existuje jednoduchý a účinný postup, jak začít se zobrazovat na vyšších pozicích a dost často i na první stránce. 

Pokud je nabízená služba spojena s konkrétní lokalitou (Kadeřnictví Děčín, Instalatér Teplice, Autodooprava Česká Lípa, …) existuje velká pravděpodobnost, že se takový web díky tomuto postupu na první stránku dostane.

Je přirozené, že každý majitel webu chce, aby se jeho web na Googlu zobrazil na první stránce, když lidé hledají jeho službu nebo produkt.

Pokud web už máte, víte, že to není snadné. Abyste se dostali na vyšší pozice a požná i na první stránku na Googlu, existují 3 klíčové kroky. V tomto příspěvků zmíním první nezbytný krok:

Správně napsaná stránka

Správně napsaná stránka je základní minimum, které platí pro každý web. Co to znamená?

Pokud Váš web nabízí službu XY, musíte psát o služby XY. A o té službě musíte psát tak, aby se zájemci o ní dozvěděli co nejvíce. Stránka musí mít strukturu, které Google rozumí. Pokud se text napíšete po svém, Google dost možná jeho obsahu nebude rozumět. A pak je celkem logické, že web se pro daný vyhledávací dotaz bude zobrazovat na pozicích hodně vzadu.

Možná dobrou zprávou pro Vás je, že většina webů toto minimum nesplňuje. Využijte toho. Stačí k tomu jedna vychytávka a Google bude Váš web milovat.

Ta vychytávka je Rank Math SEO

Co je Rank Math SEO. Je to špičkový plugin, který lze nainstalovat na Váš web a který Vám dokáže analyzovat každou stránku z pohledu klíčového slovo pro které chcete, aby ji Google našel a zobrazil. To umí bezplatná i verze pluginu.
  • Jak to funguje: Až budete mít vytvořenou stránku popisující Vaší službu / produkt, tak v části Rank Math SEO vložíte klíčové slovo, pro které chcete aby se lidem zobrazovala.
  • Příklad: Pokud jste instalatér z Teplic, tak se na Googlu budete chtít zobrazit, když lidé budou hledat „Instalatér Teplice“. A to je klíčové slovo, které napíšete do části Rank Math SEO. Plugin pak provede analýzu stránky a řekne Vám, co máte opravit, doplnit, … aby Google obsahu stránky lépe porozuměl.

Analýza stránky

 

Diskuze