SEO optimalizace webu

SEO optimalizace webu a co je jejím cílem

Cílem SEO optimalizace webu je zobrazování webu na co nejvyšších pozicích v internetových vyhledávačích Google, Seznam, Bing, …, když lidé hledají vaši službu nebo produkt.

Ne každý web se na první stránku dostane

Každý majitel webu by chtěl mít mít svůj web na Googlu na první stránce, když lidí hledají jeho produkt nebo službu. Ale na první stránku se jich vejde pouze 10. Na všechny se tedy nedostane. Dostat se na první stránku je někdy složité, časově náročně a někdy i nemožné. 

Ale někdy je to až neuvěřitelně snadné.

To v případech, kdy nemáte žádnou konkurenci nebo nabízíte produkt / službu, kterou lidé hledají ve spojení s geografickou lokalitou. Např.

 • Instalatér Rumburk,
 • Kadeřník Česká Lípa
 • nebo Taxi Děčín.

V takových případech existuje velká pravděpodobnost že se na první stránku dostanete až neuvěřitelně snadno.

SEO optimalizace webu je náročná na odbornost a zkušenosti. Ty jsou potřeba v případech, kdy se web pohybuje ve velice konkurenčním prostředí.

Pokud nabízíte službu / produkt, která se v takovém prostředí pohybuje, s našimi doporučeními se na první stránku pravděpodobně nedostanete. Ale určitě se ve výsledcích vyhledávání posunete na vyšší pozice.

Základní principy SEO optimalizace

Existují tři základní principy

 • Musíte vědět pro jaký vyhledávací dotaz chcete Váš web dostat na první stránku a pro tento vyhledávací dotaz vytvořit obsah (napsat článek)
 • Perfektně napsaný článek, s vyčerpávajícími informacemi a velmi čtivý
 • A článek musí být napsaný podle základních SEO pravidel / doporučení
  Abyste věděli na kolik % je článek dobře napsaný zjistíte z jednoduché analýzy, kterou provede plugin Rank Math SEO. Ten bude pro SEO optimalizaci Vašeho webu velmi důležitý. V jedné z lekcí popisujeme, jak ho správně používat.

Toto je na naprostá nutnost pro základní SEO optimalizaci. Bez těchto bodů se Váš web na první stránku dostane velmi obtížně.

A pak existuje několik dalších základních doporučení, které webu pomohou dosáhnout ještě vyšší pozice. Jsou to:

 • Interní prolinkování
 • Zpětné odkazy
 • A rychlý web

Vše se dozvíte v našem bezplatném minikurzu SEO optimalizace snadno a rychle, který jsme vytvořili.

Mnohem více pro SEO optimalizaci vašeho webu dokáže udělat SEO expert. Nebude to levné, nebude to rychlé a pouze čas ukáže, zda to stále za to.

Nepokračujte dál, pokud …

pokud jste SEO odborník. Následující informace jsou určené naprostým laikům. Úmyslně zjednodušujeme a úmyslně nezacházíme do detailů. 

Začněte od začátku nebo odzadu 🙂

Začněte úvodní lekcí a krok za krok Vás seznámíme se základními principy SEO optimalizace a ukážeme Vám, jak Váš web optimalizovat pro vyhledávače.

Začněte od začátku

A nebo začněte od konce

Pokud jste příliš zvědaví, vstupte do lekce, kde Vám ukážeme konkrétní postup jak stránku optimalizovat tak, aby Google porozuměl jejímu obsahu a tak věděl o čem stránka je. A pokud bude dobře napsaná, začne se zobrazovat na vyšších pozicích.

Bezplatný kurz SEO optimalizace webu

Kontaktujte nás

Napište e-mail, zavolejte nebo vyplňte a odešlete formulář. Obvykle reagujeme obratem nebo druhý den.