Kurz SEO optimalizace snadno a rychle

SEO optimalizace stránky (smazat)

Začneme odzadu 🙂

Tohle je část, kterou bychom neměli začínat. Ale protože většina uživatelů se na nás obrací s dotazem co je SEO optimalizace webu, začneme touto části 🙂

Než se pustíte do vlastní optimalizace je několik málo věcí, které byste měli vědět. Ty v tuto chvíli přeskočíme a hned se k nim vrátím v následujících kapitolách.

Jak optimalizovat stránku, aby se na Googlu (Seznamu) zobrazovala co nejvýše? 

S tím Vám pomůže plugin Rank Math SEO. Ten očima Googlu zanalyzuje vaši stránku a řekne Vám, co na ní musíte doplnit, změnit či vylepšit.

Pojďme se podívat, jak se s ním pracuje.

V administraci vašeho webu, v části PŘEHLED STRÁNEK, kliknete na odkaz UPRAVIT, který se zobrazí pod názvem stránky. A pak odscrollujte do části Rank Math SEO (viz. obrázek níže).

Tato sekce je rozdělena na několik částí, všechny si je postupně projdeme.

Už na první pohled je vidět seznam několika bodů a u nich jsou zelené „fajfky“ nebo červený krížek. Díky tomu hned vidíte, co na stránce máte dobře a co špatně.

V úvodní části v sekci KLÍČOVÉ SLOVO je vidět skóre článku, v tomto případě 71 ze 100. Vašich cílem je dostat se do zelených čísel, tedy dosáhnout hodnoty alespoň 90, ideálně ještě více.

Z nedostatků vybírám:

 • Obsah má pouze 101 slov, měl by jich mít alespoň 600
 • Klíčové slovo nenalezeno v podnadpisem H2, H3, …

 

Pokud při úpravách všech bodů budete úspěšní, dostanete se na hodnotu 100.
Hodnocení stránky pak vypadá takto:

 

Náhled a klíčové slovo

V náhledu vidíte, jak se na Googlu bude zobrazovat Váš web. Není pravidlem, že to jsou první slova ze stránky. Google si z ní vybere to , co je podle něj nejzajímavější a to lidem zobrazí.
 

Toto je velmi důležitá část. To, že se váš web zobrazí na první stránce, ještě neznamená, že na něj lidé budou klikat. O tom rozhoduje atraktivita výstřiku.

Porovnejte tyto dva výstřižky:

 • Chytrá řešení kvalitně a rychle. Autoplachty · Výroba reklamy. Náš strojový park neustále inovujeme každoročními investicemi v řádech milionů korun.
 •  Jsme předním českým výrobcem a servisem autoplachet pro malé i velké dopravce. Rozumíme reklamní grafice a víme, že váš vůz musí být vidět. Kontaktujte nás.

Ze zkušeností se domnívám, že na ten druhý výstřižek se bude klikat častěji, než na ten první.

Doporučení:

Do pole KLÍČOVÉ SLOVO napište slovo (sousloví), pro které Rank Math SEO bude počítat hodnocení stránky, tedy na kolik je dobře optimalizovaná pro klíčové slovo.

Důležité: Do tohoto pole nemůžete psát co chcete, měli byste do něj napsat klíčové slovo, které lidé do napíší do vyhledávače když hledají vaši službu.

Pokud jste výrobce plachet na kamión, měli byste vědět, zda lidé hledají:

 • plachtu na kamion
 • plachtu na přívěs
 • plachtu na nákladní přívěs
 • atd…

A to co lidé hledají nejčastěji, pro to klíčové slovo stránku optimalizujte.

Jak zjistit co lidé hledají a jak často, se dozvíte v této lekci.

Základní SEO

Rank Math SEO hodnotí, za klíčové slovo máte v titulku a meta popisu (výstřižku), zda se objevuje v URL adrese, zda se objevuje v prvních 10% obsahu, zda se v obsahu vůbec objevuje a zda je obsah dostatečně dlouhý.

Určitě tušíte, že plugin Rank Math SEO za Vás nic neudělá. Plugin vaši stránku zanalyzuje a dá Vám seznam doporučení, co umíte udělat.

Další

V části DALŠÍ vidíte seznam bodů, které Rank Math SEO hodnotí.
Zdůrazním hne první bod, kde se píše o pod nadpisech.

Z toho se dá vytušit, že text by měl mít logickou strukturu:

 • 1x hlavní nadpis, který se v textu objevuje pouze 1x (ve webovém textovém editoru se označuje H1),
 • Vlastní text by měl být rozdělený na několik částí (např. O našich plachtách, Jaké materiály používáme, Jak postupujeme při výrobě plachty, Kalkulace cen, …) a tyto části by měl mít podnadpis druhé úrovně (označuje se H2)
 • Pokud v jakékoli podčásti budete vytvářet další samostatné části, pak by i ty měly být označené nadpisem, tentokrát třetí úrovně (označuje se H3)

Pokud toto budete dodržovat, pak uživatelé hned při prvním pohledu na stránku z nadpisů a podnadpisů budou vědět o čem na stránce píšete a oni se čtením budou moci začít tam, kde je to nejvíc zajímá.

A Google se díky této struktuře ve vaší stránce lépe zorientuje a bude dobře vědět co s čímsouvisí.

Čitelnost názvu

V této části upozorním na používání čísel v SEO názvu. Proč je to důležité?

Pokud se v názvu objeví číslo, lidé ho podvědomě zaregistrují a přitáhne jejich pozornost. Chcete, aby lidé váš web ve výsledcích vyhledávání zaregistrovali. Pokud ho zaregistrují, zvýšíte pravděpodobnost že u nich vzbudíte zájem a oni na váš web kliknou.

Čitelnost obsahu

Opět vidíte, co Rank Math SEO v článku hodnotí.

Upozorním na důležitou věc: „Používáte krátké odstavce“.

Pokdu dliouhý text rozdělíte na více krátkých odstavců, lidem se budu lépe číst. A pokud si jim budou lépe číst, na vaší stránce stráví o dost více času, než kdyby text byl špatně čitelný. 

A pokud na webu stráví hodně času, pro Google je top signál, že na webu našli to co hledali a i díky tomu se váš web může začít posouvat na vyšší pozice.

Rychle si prohledněte tyto nadpsiy zleva doprava, od shora dolů. Nečtěte je a sami si odpovězte, zda nadpisy s číslem si získaly více vaší pozornosti.

 • Autoplachty Novák – výroba autoplachet a reklamy
 • Autoplachty ABS – výběr z 25 barev
 • Autoplachty KAPEX – výroba špičkového plachtového krytí
 • Autoplachty ABS – nyní sleva 20%

Plugin Rank Math SEO je zdarma a všichni naši zákazníci ho mají na svých webech nainstalovaný. Pokud ho nainstalovaný nemá, nainstalujte si o ho a pusťte se do SEO optimalizace klíčových stránek.

Plugin lze integrovat se službami Google Analytics a Google Search Console. V takovém případě se dostanete k dalších zajímavým informací o výkonu vašeho webu ve vyhledávání Google.

A vedle bezplatné verze existuje i placená. Ten kdo to se SEO optimalizací myslí trochu vážněji, ten se bez ní neobejde.

Chcete se zeptat? Napište nám