Proč máme rádi WordPress

WordPress jsme si zamilovali

A to i přesto (nebo právě proto), že máme zkušenosti s vývojem vlastních webových aplikací a vývojem webů postavených na vlastním redakčním systému.

Programátoři se na WordPress obvykle dívají skrz prsty. Je to pochopitelné, WordPress pro většinu z nich je velkou konkurencí.

Pokud se to umí, weby vytvořené na WordPressu jsou rychlé, bezpečné a responzivní. Obrovskou výhodou je rychlost jejich vytvoření.

Od roku 2011 jsme vytvořili více než 700 webů, z toho webu na WordPressu cca 150. Proto víme o čem mluvíme a můžeme srovnávat.

Velké weby vytvořené ve WordPressu

Weby organizace spojených národů, New York Times nebo studia Walt Disneye jsou vytvořené ve WordPressu. Proč by nemohli být vytvořené třeba pro Vás.

Rychlost vytvoření webu

Pokud někdo rozumí WordPresssu a má k dispozici profesionální nástroje (šablony a pluginy), parádní web dokáže vytvořit i během jediného dne.

Ale pozor, to neznamená, že vytvoření webu je snadné. Profík (tam se řadíme my) to zvládne hravě, ale laik si na vytvoření webu vyláme zuby.

Není šablona jako šablona

K WordPressu neodmyslitelně patří šablony. Laik si mylně představí, že šablona nutně musí představovat šablonu již hotového webu, kde stačí vyměnit texty, změnit obrázky a barvy a web je hotový. Může to tak být, ale také nemusí.

Šablona u WordPressu představuje základní nastavení pro budoucí web jako je typ písma, jeho velikost a barva, stejně tak nastavení šířky webu, barvy jeho pozadí, atd… všechna tato nastavení jsou uložena v šabloně webu.

Pluginy

WordPress je univerzální platforma pro vytváření webu a díky tomu pro WordPress existují tisíce pluginů (miniprogramů), které se dají do WordPresssu doinstalovat. Díky ním web může získat unikátní funkce:

  • eshop
  • členská sekce
  • emailing
  • animované záhlaví
  • Inteligentní formuláře

To co programátor obvykle musí naprogramovat a zabere mu to nemálo času, to lze ve WordPressu vyřešit pluginy, které jsou obvykle zdarma. Plugin stačí během pár vteřin nainstalovat a webu ihned umí požadovanou funkčnost.

Vlastnosti našich WordPressových webů

  • jsou velmi rychlé
  • správně se zobrazují i na tabletech a mobilních telefonech
  • jsou zabezpečené proti napadení
  • Každý den je zálohujeme a v archivu držíme zálohy za posledních 365 dní

Programujeme i na zakázku

Přestože jsme si WordPress zamilovali, nevyhneme se programování na zakázku. Vytváříme tak weby s požadavky na unikátní funkčnost, které lze vytvořit pouze vývojem na zakázku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější příspěvky